שאלות נפוצות

משחקים, משימות ופעילויות באקולוקו קבלת עזרה חלוצי אקולוקו אימוץ חיות באקולוקו סיסמאות, פרטים אישיים והגנה על האקו שלי סיירת אקולוקו כללי ההתנהגות בעיות טכניות

 • מה עושים באקולוקו?
באקולוקו אפשר לעשות המון המון דברים. כמו למשל:

לסיים משימות על ידי הקלקה על כל תושב קבע שיש מעליו סימן שאלה או סימן קריאה . כל משימה מוצלחת תזכה אתכם בנקודות וקוקואים (הכסף של העולם)ותאפשר לכם להתקדם בדרגות ולשפר את הדמות שלכם. כמו כן, אתם יכולים להכיר חברים חדשים, לשחק ולשוחח איתם וגם לרכוש לעצמכם בגדים ואביזרים באמצעות הכסף שצברתם (קוקואים). על מנת להבין את כל זה לעומק ובעזרת הדגמות, בכל מסך תוכלו לראות בצד ימין למעלה סימן שאלה - לחיצה עליו תפנה אתכם למדריך למשתמש באקולקו ושם תוכלו לקרוא, לראות הדגמות ולהבין הכל.

 • מה הדרך הכי טובה להתקדם באקולוקו?
הדרך הטובה ביותר להתקדם באקולוקו היא להשלים משימות ולשחק משחקים. את המשימות ניתן לקבל אצל כל דמות בעולם שיש מעל הראש שלה סימן שאלה. הקליקו על הדמויות, קבלו את המשימות, השלימו אותן, וחזרו לקבל את הפרסים, הכסף והנקודות. אם השלמתם את כל המשימות שהיו פתוחות בפניכם ועדיין לא עליתם דרגה, בדקו בתפריט האישי כמה נקודות חסרות לכם והשלימו אותן במשחקים השונים בעולם. כל משחק שתשחקו ייתן לכם נקודות פעילות.

 • אין לי אף משימה פתוחה, מה לעשות?
משימות מקבלים מתושבי הקבע, בכל פעם שיש לתושב קבע סימן שאלה מעל הראש יש לו משימה לתת לכם. אם אין לכם משימות פתוחות קודם כל בדקו בכפתור המשימות המשימות שיכולות להיפתח עבורכם נמצאות בתגית השמאלית, לחצו על כל אחת מהן כדי לגלות אצל מי הן נמצאות. בתיקייה האמצעית תוכלו למצוא משימות שעוד לא סיימתם. מה קורה אם שתי התיקיות ריקות? שחקו במשחקים ודאגו לעלות לרמה הבאה! ברגע שתעלו בדרגה ייפתחו בפניכם משימות רבות נוספות.

 • איפה אני מוצא משחקים?
המשחקים באקולוקו מתחלקים לשלושה סוגים: משחקי 1 על 1, משחקי רחוב שניתן לשחק במסכי העולם (קוקו סל, כדורסל ועוד), ומשחקים אישיים שנמצאים אצל תושבי הקבע ומגיעים אליהם דרך השלמת משימות. יש כמה משחקים שפתוחים בפניכם החל מדרגה 1 (אצל היתקליף וקפטן דולפינפין למשל) ויש משחקים שייפתחו בפניכם ככל שתתקדמו בדרגות. כל משחק שכבר הרווחתם, תוכלו לחזור ולשחק בכל רגע אצל תושב הקבע שאצלו שיחקתם בפעם הראשונה.

 • מה הם משחקי 1 על 1, ואיך משחקים אותם?
משחקי 1 על 1 הם משחקים שאתם יכולים לשחק נגד החברים שלכם, וחברים אחרים יכולים לצפות בכם. את משחקי האחד על אחד מרוויחים דרך משימות, ואת המשחק הראשון, "בונגו" תרוויחו בדרגה 4. אם הרווחתם משחק 1 על 1, ליחצו על חבר איתו אתם רוצים לשחק ואז ליחצו על אייקון המשחקים. הזמנה למשחק תופיע בפינה השמאלית של המסך. אם עדיין לא הרווחתם את המשחק, בינתיים תצטרכו לחכות להזמנה.

 • מהן נקודות מנהיגות ואיך ניתן להשיג אותן?
נקודות מנהיגות הן נקודות שניתנות לכם בעולם על ידי חבריכם. לכל אקו מעל דרגה שתיים בעולם יש זכות לתת ולקבל נקודות מנהיגות. בכל 48 שעות (ולחלוצים בכל 24 שעות) , ניתן לתת נקודת מנהיגות אחת בלבד. אקואים עם נקודות מנהיגות רבות יוכלו להשתמש בחפצים ובגדים מגניבים, ובהמשך יקבלו אפשרויות נוספות כמו להיות ראשי קבוצות.

 • מהו אירוע קהילה וכיצד אני לוקח בו חלק?
אירוע קהילה הוא משימה שבה יש יעד משותף לכל ילדי אקולוקו. כדי לעמוד במשימה על הקהילה כולה להתגייס ולעזור. אירועי קהילה מתקיימים באקולוקו לעיתים קרובות, (בערך פעם בחודש) ונמשכים כשבועיים. פרסים ייחודיים מחולקים בסוף אירועי הקהילה לכל האקואים שתרמו להצלחת הקהילה. כאשר יש אירוע קהילה באקולוקו, מופיע כפתור בצורת יהלום בחלק הימני העליון של המסך שלכם. לחצו עליו ותוכלו להשתתף באירוע. אירועי הקהילה פתוחים לכל האקואים, חלוצים ושאינם חלוצים, בכל הדרגות.

 • איך קונים בחנויות?
ברחבי אקולוקו פזורות חנויות רבות. ניתן למצוא אותן בכפר בג'ונגל, בתחנת הרכבת, בעיירה המדברית הרמוני, באקולונה ואפילו בעמק לוקוזאורס. כדי לקנות ולמכור בחנויות : הרוויחו כסף (קוקואים) דרך המשימות והמשחקים, מצאו את החנות או המספרה המבוקשת, והקליקו על החפץ שזוהר בחנות (סלסלה, כסא ספרים, דלפק מכירה, וכו'). אחרי שתקליקו על החפץ הזוהר ייפתח בפניכם תפריט קנייה/מכירה פשוט להפעלה.

 • קניתי בגד ואני לא יכול ללבוש אותו, למה?

חלק מהבגדים והאביזרים באקולוקו מוגבלים לדרגות מסוימות ומחייבים כמות מינימאלית של נקודות מנהיגות. אם קניתם או קיבלתם בגד ואינכם מצליחים ללבוש אותו, כנראה שעדיין אינכם בדרגה המתאימה,  או שעליכם לאסוף עוד נקודות מנהיגות. או שהבגד מיועד לחלוצים בלבד, ועדיין לא הצטרפתם  לחלוצים.

 • ראיתי שילדים נותנים מתנות באקולוקו. איך עושים את זה?
כדי לתת מתנות באקולוקו, צריך לפתוח את תפריט החפצים האישי, לבחור חפץ מכל סוג (בגד, אביזר או חפץ מיחזור) ולהקליק עליו בזמן שכפתור הCTRL במקלדת לחוץ. אז ייפתח לכם תפריט "נתינת מתנה" פשוט לתפעול. בחרו כמה חפצים אתם רוצים לארוז למתנה, אשרו את בחירתכם, והמתנה שלכם כבר בעולם.

 • מה זה אזור ההחלפות?
נדיבות ושיתוף פעולה הן תכונות חשובות באקולוקו. הדרך הטובה ביותר לתת או להחליף חפץ בגד או פריט מיחזור, היא באזור ההחלפות. כדי להזמין חבר לאזור ההחלפות, יש ללחוץ על הדמות שלו, ואז לשלוח לו הזמנה בעזרת הכפתור הזה . במידה והחבר מעוניין לבצע החלפות, הוא יאשר את הבקשה ושניכם תיכנסו לאזור ההחלפות. באזור ההחלפות תוכלו לבחור אילו חפצים אתם מעוניינים להחליף בעסקה, ולראות אילו חפצים החבר שמולכם מוכן לתת בתמורה.

חשוב לזכור!! אשרו את ההחלפה רק במידה והאקו שאתו אתם מבצעים החלפות הניח את הדברים שסיכמתם עליהם באזור ההחלפה. העסקה תאושר כאשר שני הצדדים לחצו על כפתור "אישור" . מרגע זה לא ניתן להוריד או להוסיף חפצים לאזור ההחלפות. אחרי האישור הראשון תתבקשו לאשר שנית את העסקה. הביטו היטב בחפצים שבאזור ההחלפה. הכל תקין? אשרו את העסקה. משהו לא מוצא חן בעיניכם? בטלו אותה ומיצאו אקו אחר להחליף אתו.

 • לפעמים אני לא יודע מה אני צריך לעשות. איפה מקבלים עזרה באקולוקו?
עזרה ניתן לקבל במספר מקומות:
 1. סרטוני ההדרכה של היתקליף- כדי להגיע אל סרטוני ההדרכה של היתקליף, לחצו על כפתור סימן השאלה בצד ימין למעלה של המסך שלכם.
 2. שאלות נפוצות ותשובות – כדי להגיע אל השאלות הנפוצות, לחצו על כפתור המגילה בתוך העולם, או לחצו על כפתור "על אקולוקו" במסך הכניסה (המכונה) של אקולוקו.
 3. אם נתקלתם בבעיה, שאלו את סיירי אקולוקו והם ישמחו לעזור לכם. סיירי אקולוקו מסומנים בהילה של מלאך מעל לראשיהם.
 4. בכל שעות הגלישה מסתובבים באקולוקו גם מנהלים עם כוכב זהוב מתחת לשם המשתמש שלהם. אם נתקלתם בבעיה חמורה שסייירים, שאלות ותשובות נפוצות וסרטוני הדרכה לא הצליחו לפתור לכם, שאלו את המנהלים.
אם בדקתם את כל האפשרויות שכתובות למעלה, ולא מצאתם פתרון, תוכלו לשלוח לצוות אקולוקו מייל לכתובת: support@ekoloko.com. שימו לב!! אנחנו עונים רק למיילים דחופים במיוחד שלא ניתן לקבל עליהם פיתרון בתוך אקולוקו בשום דרך אחרת. לא כל מייל ייענה.

שלחתי לכם מייל ועדיין לא קיבלתי תשובה...
באקולוקו ניתן לקבל מענה כמעט לכל בעיה במגוון דרכים: סרטוני ההדרכה של היתקליף, שאלות ותשובות, וגם דרך סיירים ומנהלים שמסתובבים בעולם. מייל הפניות לצוות אקולוקו שמור לבעיות חמורות ודחופות במיוחד שאין אפשרות לקבל עליהן מענה באקולוקו.

 • כיצד ניתן ליצור קשר עם אקולוקו?
תקשורת מול אקולוקו נעשית באמצעות דואר אלקטרוני , אנו עונים על פניות חלוצים בנושאי תשלום ומקרי חרום הנוגעים לפרטיות ובטחון בלבד. שימו לב - כל הפניות מתקבלות ונבדקות אך רק פניות מסוימות מקבלות תשובה
 1. לפניות חלוצים בנושאי תשלום יש לשלוח דוא"ל לכתובת: pioneer@ekoloko.com.
 2. לפניות במקרה חרום הנוגע לפרטיות ובטחון הגולש יש לשלוח דוא"ל לכתובת: support@ekoloko.com.


 • מה זה חלוץ?
לחלוצי אקולוקו יש אחריות רבה: תפקידם לגלות עולמות ואזורים חדשים,ולפעול בנחישות להמשך הקיום של העולם והחברה שחיה בו. קהילת אקולוקו כולה סומכת עליהם.

כדי לתמוך בהם בתפקידם האחראי וההרפתקני מקבלים החלוצים:
 • את הזכות לגלות אזורים חדשים לחלוצים בלבד
 • את היכולת לשגר את עצמם ממסך למסך על המפה
 • את הזכות להגיש בקשה להצטרף לסיירת אקולוקו
 • זכות שימוש בחפצים, תספורות, איפור ובגדים המיועדים אך ורק להם
 • הפעלות ומשחקים מיוחדים המיועדים לחלוצים בלבד
 • את הזכות לתת נקודת מנהיגות פעם ביום
 • את הזכות להרוויח ולשחק במשחקי 1 על 1 חדשים
 • את הזכות להיכנס לשיאים המצטברים ושיאי כל הזמנים
תנאי הקבלה כדי להפוך לחלוץ או חלוצה באקולוקו:
 • דמי חבר
 • חתימה על אמנת החלוץ
 • נכונות לתרום, לגלות ולסייר באזורים החדשים באקולוקו
 • נכונות לעמוד באתגרים, משימות והרפתקאות חדשות ומלהיבות
 • קשר עמוק לאקולוקו ורצון עז להגן עליו מפני כוחות הרשע
 • השלמת סדרת משימות אימון מיוחדות למועמדים לתפקיד
 • כיצד מרוויחים תג חלוץ ודיסקית טיסה?
לפני שתוכלו לטוס לחלל, תצטרכו להשלים את "גיבוש החלוצים" שמתחיל אצל סלסט בחללית "ריינבו" בג'ונגל. במהלך הגיבוש תצטרכו לבצע מספר משימות בהן תרוויחו את תג החלוץ ודיסקית הטיסה. שימו לב, המשימה האחרונה מתרחשת בחדר הסודי של אדם גרינליף אליו ניתן להגיע רק בשיגור דרך המפה

 • כיצד משלמים את דמי החבר של החלוצים?
כדי לשלם את דמי החבר של החלוצים עליכם להיכנס לאקולוקו, להקיש על כפתור "הגדרות המשתמש" שנמצא מצד שמאל למטה, לבחור באפשרות "להפוך לחלוץ" ולקנות את חבילת החלוץ שמתאימה לכם. דרך נוספת לתשלום דמי החבר היא על ידי רכישת אקו-קארד בחנויות סטימצקי.

 • מה זה אקו-קארד?
אקו – קארד הוא כרטיס מתנה שיאפשר לכם להפוך לחלוצים. את הכרטיס ניתן להשיג בכל סניפי סטימצקי בארץ. אחרי שרוכשים אקו – קארד ניתן להכניס את מספר תג החלוץ (מספר בן 16 ספרות שכתוב בצד האחורי של הכרטיס) בעמוד ההרשמה של אקולוקו (כפתור Activate eko – card) ולהתחיל בהרפתקת החלוצים שלכם.

 • ההורים שלי לא מרשים לי להיות חלוץ – מה אפשר לעשות?
באקולוקו יש משימות, משחקים וחברים רבים ואפשר ליהנות מדברים רבים שמיועדים לכל האקואים ולא לחלוצים בלבד. מי שרוצה לזכות בכמה ימי חלוץ במתנה יכול להיות חלק ממועצת הילדים, לענות על סקרים ולהנות מימי החלוץ שנתנו לו.

 • מה זה אקו-קוד?

אקו-קוד הוא קוד (מספר בן 12 ספרות) שניתן לקבל מצוות אקולוקו במייל אשר באמצעותו האקו שלכם יקבל במתנה חפצים או ימי חלוץ. אם קבלתם אקו-קוד, על מנת להפעילו ולקבל את המתנה שלכם, הקישו את האקו-קוד שלכם אחרי שתלחצו על  הכפתור עליו כתוב eko – code activation שנמצא בעמוד ההרשמה לאקולוקו .

 • האם חייבים להיות חלוצים כדי לאמץ גור של חיה?
כן.

 • איפה ואיך מאמצים גור של חיה?

כדי לאמץ גור של חיה, עליכם להגיע למרכז הצלת הגורים של משמר היער במסך של צ'רלס טי. פוט שומר היערות או במסך של דר' גזונטהייט וטרינר הג'ונגל. כמו כן תוכלו לאמץ גורי דינוזאור במדגרת הביצים שעל הר הגעש לבהבו.

 • איך מטפלים בגור?
לכל גור יש צרכים: אוכל, נקיון ומשחק. הגורים יגידו לכם בעזרת פרצופונים מעל הראש שלהם, מה בדיוק הם צריכים בכל רגע. שימו לב לרצון הגורים ואז לחצו על כפתור החיה בתפריט שלכם ודאגו להם.

 • האם הגור יישאר אצלי לתמיד?
לא. חלוצים שהוכיחו שיש להם את הידע ואת הרצון, מקבלים גור לטיפול רק עד שהוא יהיה גדול מספיק בשביל להשתחרר חזרה לטבע. החדשות הטובות הן, שאחרי שגידלתם גור של חיה קטנה, תוכלו להתקדם לגור של חיה בינונית, ואז לגור של חיה גדולה ובסוף לגור של חיה ענקית.

 • נעלם לי גור החיה שאימצתי. למה זה קרה?
יש שלוש סיבות שבגללן הגור שלכם יכול להיעלם:
 1. הגור שלכם גדל מספיק ושוחרר בטבע. במקרה כזה תוכלו לחזור למרכז להצלת גורים, ולאמץ גור חדש של חיה באותו הגודל, או אפילו חיה גדולה יותר.
 2. תקופת החלוץ שלכם נגמרה. במקרה כזה הגור שלכם יחזור למרכז להצלת גורים של משמר היער, ויחכה לכם שם עד שתחדשו את מנוי החלוצים, תוכלו לראות את הגור שלכם בלחיצה על כפתור הגורים .
 3. לחצתם בטעות על כפתור "בית" בתפריט הגורים שלכם. לחיצה על כפתור "בית" שולחצת את הגור לנוח במקום אחר, והוא לא יילך מאחוריכם כרגיל. לחיצה שניה על הכפתור תחזיר את הגור מיד למקומו הקבוע.


 • האם אפשר להחליף חיה לפני תום תקופת הטיפול שלה?
לא. טיפול בגור מצריך אחריות רבה ואנחנו מצפים מחלוצים שיהיו מספיק אחראים כדי לטפל בגור שאימצו לכל אורך הדרך.

 • למה אני לא מצליח לאמץ חיה גדולה?
לפני שאפשר לטפל בגור של חיה גדולה, עליכם לטפל בגור של חיה קטנה, ואז בגור של חיה בינונית. כמו בחיים, אי אפשר לדלג על שלבים.

 • כיצד אני משנה סיסמה ומעדכנ/ת את הפרטים שלי?
בכדי לשנות סיסמה ולעדכן את פרטי המשתמש שלכם ליחצו על כפתור "הגדרות משתמש" שמופיע בצד שמאל למטה, בחרו מבין הפרטים שברצונכם לשנות ואשרו את השינויים.

 • הכנסתי כתובת מייל לא נכונה ואני רוצה לשנות – מה לעשות?
בכדי לעדכן את כתובת המייל שלכם ליחצו על כפתור "הגדרות משתמש" שמופיע בצד שמאל למטה, שנו את הכתובת ואשרו את השינויים. מאוד חשוב להכניס כתובת מייל מכונה ומדויקת בעת ההרשמה!

יש כמה סיבות להכניס מייל נכון ומדויק בעת ההרשמה, ולבדוק שהוא מדויק בכפתור ה"פרטים האישיים". הסיבה הראשונה היא כמובן האקו-קוד. את האקו-קוד שולח צוות אקולוקו אל המייל שהכנסתם בזמן ההרשמה. אם המייל שלכם לא יהיה מדויק, לא תוכלו לקבל את המתנות והצ'ופרים של האקו-קוד.

הסיבה השניה היא "מועצת הילדים". מועצת הילדים היא מאגר של ילדים שמעוניינים להשתתף בסקרים בתמורה ל"מלגת חלוצים" וצ'ופרים נוספים. ילדים שכתובת המייל שלהם לא תהיה מדויקת, לא יוכלו להשתתף בסקרי המועצה ולזכות בפרסים בעקבות ההשתתפות.

 • למה צריך לבחור סיסמה חזקה?
הסיסמה שלכם היא הדבר היחיד שמונע ממשתמשים אחרים להשתמש באקו, בבגדים ובחפצים שלכם.

אם מישהו הצליח לנחש את הסיסמה שלכם, הוא יוכל להיכנס לאקו שלכם ולעשות בו כרצונו. למכור חפצים שלכם, לתת בגדים ואפילו לדבר בניגוד לחוקי העולם ולגרום להשעיה של האקו שלכם. שימו לב!! בחרו סיסמה שאי אפשר לנחש. אל תשתמשו בשם המשתמש שלכם בתוך הסיסמה. שלבו אותיות ומספרים. אל תחששו מסיסמה מסובכת. מקסימום, אם תשכחו אותה נשלח לכם תזכורת לכתובת המייל שלכם.

זכרו – אם אתם בוחרים סיסמה קלה כדי שיהיה לכם קל לזכור אותה, ל"פורצים" יהיה קל נחש אותה.

 • האם מותר לי לתת את הסיסמה שלי למנהלי אקולוקו?
לא ולא!!! אסור לתת לאף אחד את הסיסמה. מנהלי אקולוקו לעולם לא יבקשו מכם את הסיסמה שלכם, לא באקולוקו ולא באייסיקיו. אם מישהו מבקש מכם את הסיסמה, הוא פורץ ויש לדווח עליו מיד(!!!) גם אם הוא אומר שהוא מנהל באקולוקו.

 • איך אפשר להגן על השחקן שלי ועל הסיסמה שלי בצורה הטובה ביותר?
אירגנו לכם כמה טיפים לשמירה על פרטיות השחקן ועל חשאיות הסיסמה:
 1. לעולם לעולם לא לתת את הסיסמה שלכם לאף אחד! לא לחברים בעולם האמיתי ולא לחברים באקולוקו.
 2. שכשמשחקים במחשב ציבורי (כמו בבית הספר) או אצל חבר יש לוודא שחלונית "זכור סיסמה" אינה מסומנת.
 3. כדאי לזכור את הסיסמה בע"פ ולא לרשום אותה בשום מקום - אם תשכחו אותה נשלח לכם תזכורת לכתובת המייל שלכם.
 4. הקפידו להכניס כתובת מייל (עובדת ומעודכנת!) אישית שלכם או של ההורים, שאין לילדים אחרים גישה אליה.
 5. החליפו סיסמאות לעתים קרובות.


 • איך להיזהר מרמאים באקולוקו?
לצערנו, גם באקולוקו, כמו בעולם האמיתי, יש ילדים שעושים מעשים רעים. הדרך הטובה ביותר להיזהר מהם היא לשמור על החוקים של העולם. לעולם לא לתת פרטים אישיים כמו סיסמה, כתובת מייל, כתובת בבית או כתובת ICQ .

בנוסף, לשמירה על פרטיכם האישיים צוות אקולוקו ממליץ לעולם לא לעשות עסקאות עם אקואים שאתם לא מכירים. על מנת שלא תתקלו במקרים של רמאות בחילופי חפצים או נקודות מנהיגות.

רצינו גם להגיד לכם בהזדמנות זו שילדים שלא שומרים על הכללים של אקולוקו נענשים בחומרה. באקולוקו הרמאות ממש לא משתלמת.

 • איך מזהים מנהלים באקולוקו?
למנהלים באקולוקו יש כוכב צהוב מתחת לשם המשתמש שלהם. כל מי שאומר שהוא מנהל ואין לו כוכב הוא מתחזה מסוכן ויש לדווח עליו מיד.

 • מה זה הסיירת ואיך מצטרפים אליה?
הסיירת היא קבוצת ילדים שתפקידה לעזור לילדים חדשים באקולוקו. ניתן לזהות את חברי הסיירת בעזרת הילה של מלאך שיש להם מעל הראש. כדי להצטרף לסיירת יש להיות בדרגה 7 ומעלה ולהוכיח רצון לעזור לילדים חדשים. כל חלוץ יכול להגיש בקשה רשמית להצטרף דרך כפתור המגילה מימין למעלה. מי שיעמוד בכל התנאים האלה, ויעבור את וועדת הקבלה של צוות אקולוקו יוזמן למפגש סיירת ויקבל הילה של מלאך.

 • אני כבר סייר ורוצה להתקדם ולהיות סייר 2. איך מתקבלים?
מתוך הסיירים שיבצעו את תפקידם בצורה הטובה ביותר, ייבחרו על ידי מנהלי אקולוקו סיירי 2 שיקבלו יכולות מיוחדות על מנת לבצע את תפקידם.

 • מה קורה לאקו שלא מכבד את הכללים?
אקואים שלא יעמדו בכללים וייפגעו בהרגשתם הטובה ובהרגשת הביטחון של חבריהם יורחקו מיידית מאקולוקו.
בכדי לדווח על אקו שלא עמד בכללים עליך להקליק עליו ולפתוח את התפריט האישי שלו. לחיצה על הציור של המשרוקית תפתח חלונית שדרכה תוכל לשלוח דיווח לצוות אקולוקו.

 • מה אתם עושים עם הדיווחים שאנחנו שולחים לכם דרך כפתור המשרוקית?
כל הדיווחים שאתם שולחים לצוות אקולוקו נבדקים ומטופלים בהתאם לצורך - ילדים שעוברים על כללי העולם - נענשים בחומרה. בנוסף לדיווחים החשובים שלכם, כל השיחות באקולוקו נשמרות ונבדקות על מנת לאתר ילדים שעברו על כללי התנהגות.

 • האם אני יכול לצ'וטט בפרטיות בלי שאף אחד יראה?
ביטחונם והרגשתם הטובה של הילדים שגולשים באקולוקו הם הדברים הכי חשובים לנו. כדי לוודא שכל האקואים עומדים בחוקי אקולוקו, הדרך היחידה לשוחח בפרטיות באקולוקו היא באמצעות המסרונים האישיים.

 • כמה שעות ביום אפשר לשחק באקולוקו?
אנחנו באקולוקו מאמינים, שלמרות שלשחק באקולוקו זה אחד הדברים הכי כייפיים שיש בעולם, אסור שזה יהיה הכיף היחידי. אנחנו מאמינים שחברים, משחק בחוץ, קריאת ספרים ולהיות עם המשפחה זה חשוב לפחות כמו אקולוקו. זאת בדיוק הסיבה שניתן לשחק באקולוקו כל יום מקסימום 6 שעות.

 • נעלם לי פריט משק החפצים. איך מוצאים אותו?
במידה ונעלם פריט משק החפצים יכול להיות שניקיון היסטוריית גלישה יפתור את הבעיה. שימו לב! במידה ושק החפצים מלא לא ניתן לקבל פריטים חדשים, הקפידו על כך שתמיד יהיה לפחות מקום אחד פנוי על מנת שלא תפסידו מתנות!

ניקיון היסטוריית גלישה מדפדפן אקספלורר:
כניסה לתפריט כלים בחלון האינטרנט , בחירה ב"אפשרויות אינטרנט" ואז הקלקה על "מחיקת קבצי אינטרנט זמניים". בסיום יש לצאת מהדפדפן ולהיכנס שנית.

ניקיון היסטוריית גלישה מדפדפן Firefox :
כניסה לתפריט כלים בחלון האינטרנט , בחירה ב"נקה נתונים אישיים" ואז הקלקה על "נקה נתונים אישיים כעת". בסיום יש לצאת מהדפדפן ולהיכנס שנית.

 • איך מתקינים FLASH PLAYER?
במידה ואינכם מצליחים להיכנס לאקולוקו יכול להיות שיש צורך בהתקנה / התקנה מחודשת של flash player שהיא תוכנה שבעזרתה מפעילים את אקולוקו .

מצורף לינק להתקנת התוכנה (להורדה חינם מהאינטרנט) http://get.adobe.com/flashplayer/

בסיום ההתקנה יש לצאת מהדפדפן ולהיכנס שנית. בהצלחה!

 • האם ניתן לבחור שפה בעולם?
בוודאי! בדף הכניסה לעולם בחרו את השפה המבוקשת בתפריט שנמצא מתחת לסיסמה.

 • כיצד משחקים בקליעה למטרה אצל ג'ני ספיידז ואצל שוקולד ג'ים?
על מנת לשחק קליעה למטרה יש ללחוץ על המטרה המופיעה על הקיר, לאחר הלחיצה רוצו לעבר אלומת האור שתרד מהשמיים וברגע שתגיעו לעיגול המסומן לחצו על המטרה שנית. המטרה תגדל ויופיע עיגול קטן באזור המטרה – תגררו עם העכבר את העיגול עד שיכנס לטווח של המטרה, הקליקו על העכבר ושגרו חץ מדויק.

 • כיצד מרוויחים קסדת חלל?
קסדת חלל לא ניתן לרכוש באף אחת מהחנויות באקולוקו. בכדי להרוויח קסדת חלל יש להצליח במשימת לחץ הגזים (לחלוצים בלבד) או לקבל אותה כתגמול לסיום כל המשימות של רמה 15.

 • מה זה השלטים עם השמות שצריך לבחור לפני שנכנסים לעולם?
השלטים עם השמות שמופיעים בכניסה לאקולוקו הם שמות השרתים. בכל שרת יש את אותם מסכים ואת אותם המשחקים בדיוק, אבל יש בהם ילדים שונים. ה-V בתוך החלוניות מסמל את כמות הילדים שיש בשרת הזה. אם אתם רוצים לפגוש חברים באקולוקו, כדאי לוודא שאתם באותו השרת.